Як зробити своїми руками зліпки ніжок і ручок із солоного тіста

На минулих вихідних у нас була зовсім безглузда погода, сильний холодний вітер, тому гуляти не ходили. Розважалися з дитиною ліпленням із солоного тіста. Я раніше якось з цим не стикалася, все збиралася-збиралася спробувати і ось, нарешті, дісталася.

Виявилося, цікава штука, синові сподобалося, що цей своєрідний пластилін не липне до рук, а мені сподобалася його повна безпека для дитини — все-таки ніяких барвників, консервантів та інших добавок. Останнім часом вони чомусь стали сильно мене дратувати, особливо неприємний запах, що виходить часом від звичайного дитячого пластиліну.

До речі, згадується історія, з якої я зіткнулася, коли працювала в Курчатове. Один хлопець, який працював в лабораторії гамма-спектрометрії, приніс якось звичайний дешевий китайський пластилін, куплений для своєї дочки-школярки. Його насторожив явний «бензиновий» запах цього пластиліну.

Заміряв на гамма-спектрометрі і був в шоці — прилад показав наявність радіонукліду америцію-241. Якщо хтось розбирається, то скажу, що там був 21 Бк / кг. Для тих, хто в цьому не розбирається, просто скажу, що це дуже багато.

Америцій-241 — техногенний радіонуклід, тобто в природі практично не зустрічається. Небезпечний за рахунок свого альфа- і гамма-випромінювання.

Я довго була під враженням від цього випадку.

Але повертаюся до нашого саморобному пластиліну на основі солоного тіста. Мене захопила ідея зробити з нього зліпки ніжок і ручок своїми руками. Чому б і ні? У нас в місті є студії, які цим займаються (звичайно, вони роблять це з гіпсу, а не з тіста), але чому б для початку не спробувати самій? Непоганий урок творчості.

Син підтримав цю ідею і погодився стати «моделлю» для експериментів. Ми взяли сіль, борошно і почали «ліпка».

На жаль, чоловік помилково купив велику сіль замість дрібної, тому довелося перетерти її на блендері. Як виявилося, це навіть краще — сіль виходить за консистенцією такий же, як мука, і вони прекрасно поєднуються в однорідну суміш.

У нас була ось така сіль і борошно:

Я взяла по 100 г солі і борошна, змішала з і почала потихеньку додавати воду. Це найважче — головне, не переборщити з водою. Вийшло однорідне тісто, як м'який пластилін.

Я взяла частину тесту, розкачати на фользі товщиною приблизно 5 мм, і син залишив на ній відбиток долоні:

Хотіла зробити другу долоню, але син затявся і вмовив мене зробити змійку. Потім поставили наші мистецтва в духовку на 75 градусів на півтори години. І ось, що вийшло:

Звичайно, не професійна художня ліпка і не об'ємний відбиток, як роблять в тих же студіях, але для першого разу піде.

Після моїх картин за номерами залишилося багато фарб, та ще чоловік мені колись дарував набір, так що вибір кольорів великий:

Вони швидко сохнуть і не липнуть до рук, на відміну від гуаші або акварелі, на яких вже «обпікалися», розфарбовуючи покупні гіпсові фігурки.

Змійку теж розписали. Вийшла ось така симпатична тваринка:

Думаю, для першої проби непогано. Долоньку я прибрала в шафу, на пам'ять, а змійкою син грає, катає на машинках і ретельно ховається від фотоапарата

І наостанок — ще один варіант, як можна відобразити не тільки долоньку вашого чада, але і всієї сім'ї. На цю ідею я ще пару років тому випадково натрапила в інтернеті і в той же вечір скористалася нею. Вийшло ось так:

Що думаєте щодо таких ідей? До речі, недавно натрапила на цікавий проект з розвитку дітей — від читання до математики, чого там тільки немає! Від того, де знаходити час для занять з дитиною, до навчання читання. Загляньте, раптом знадобиться!

Гарного всім настрою!

І не забувайте, що на блозі почалися конкурси!

KidsChemistry тепер є і в соціальних мережах. Приєднуйтесь прямо зараз! Google+, В контакті, Однокласники, Facebook, Twitter

Підписка на новини блогу

Ви успішно підписані на новини блогу Kidschemistry.ru

Підписка на новини блогу

Ви успішно підписані на новини блогу Kidschemistry.ru

Всі права захищені, копіювання матеріалів без вказівки автора і прямої індексується посилання заборонено. Вся інформація надається виключно в довідкових цілях.