Як своїми руками зробити Лизуна в домашніх умовах?

Лизун — дивовижна і трохи дивна іграшка. По суті, це просто клубок еластичного речовини. Але діти обожнюють Лізунов за те, що їх можна м'яти, тискати, витягати, крутити, кидати і розмазувати. І після всіх цих дій лизун, як ні в чому не бувало, повертається в колишню форму. Навіть брудних слідів, до задоволення батьків, від такої іграшки не залишиться.

Звідки з'явився лизун?

Вперше партію Лізунов випустила американська компанія «Маттел» в далекому 1976 році. Величезну популярність іграшка придбала через вісім років, після «Мисливців за привидами», де був персонаж Лизун.

З тих пір багато хто намагався виготовити Лізунов будинку, і цілком успішно. Замість гуарової камеді народні умільці і винахідники пускали в справу найрізноманітніші речовини. Саморобний лизун вийде не зовсім таким, як покупної, але «текучі» властивості у нього будуть обов'язково.

Що знадобиться, щоб зробити його будинку?

Рецепт щільного Лизуна з клеєм ПВА

 • Сто грамів клею ПВА, обов'язково свіжого.
 • Півтора склянки води — можна без кип'ятіння, кімнатної температури.
 • Дві столові ложки бури (вона ж тетраборат натрію, вона ж боракс) — продається в аптеці. Чим бури більше, тим лизун щільніше. Також, можна використовувати готовий розчин тетраборату, в бутильков.
 • Безпечний, але стійкий барвник — сік буряка, червонокачанної капусти (синій колір), цибулиння, діамантовий зелений.
 • Мірний стакан, ложка, чашка.

Сухий боракс потрібно розчинити в стаканчику води. Можна використовувати готовий розчин тетраборату, тоді змішувати з водою його не потрібно. В іншій чашці воду, що залишилася (чверть склянки) змішати з однією четвертою склянки ПВА. Додати барвник. Перемішуючи клейову масу, поступово влити в неї півсклянки розчину бури. Залишилося добре розім'яти цю желеподібну масу — і чудовий лизун, зроблений своїми руками, готовий! Більш детально процес показаний на цьому відео.

Рецепт на основі шампуню і клею, без тетрабората натрію

Буває, що бури в будинку немає, а йти за нею в аптеку не хочеться. У попереднього рецепта є популярна альтернатива. Лизун без тетрабората натрію можна зробити з використанням звичайного шампуню і клею «Титан». Потрібен клей виключно цієї марки.

На три частини клею беруться дві частини шампуню. Найкраще перемішувати лизун з шампуню в целофановому пакеті. Коли суміш загусне, спробуйте, що вийшло. Іноді доводиться додати більше клею.

пластиліновий лизун

Ще один рецепт Лизуна без клею ПВА в основі містить пластилін. Знадобиться пластилін будь-якого кольору, порошок желатину, півсклянки води.

 1. Спочатку треба приготувати желе, слідуючи інструкціям на пачці. Злити його ще незаст і гарячим в чисту окремий посуд.
 2. Закип'ятити 50 мл води і перемкнути плиту на повільний вогонь.
 3. 100 — 120 грамів пластиліну потрібно наламати шматочками і поступово кидати в воду. Помішувати постійно.
 4. Коли пластилін повністю розтане, в масу треба буде додати желатин і знову розмішати.

Зробити Лизуна з пластиліну просто, але виріб прослужить максимум два дні. До того ж, вона буде бруднити руки. Якщо хочеться полепіть з будь-якої еластичною субстанції, краще купити кульковий пластилін.

Лизун без клею

Багато хто хоче дізнатися, як зробити Лизуна, не застосовуючи клей. Спосіб існує, але простотою не відрізняється. Обов'язкові інгредієнти -полівініловий спирт (в сухому вигляді), стакан води, пара столових ложок бури.

Полівінілхлорид в порошку іноді можна зустріти під назвою «Антімелітель». Зустрічається він на будівельних ринках, в магазині хімреактивів, іноді — в галантереї (застосовується для забарвлення тканин).

Зробити Лизуна за цим рецептом потрібно так:

 1. Порошок спирту висипається в залізну посуд, ставиться на вогонь.
 2. Вариться спирт 40 — 45 хв. Його потрібно часто помішувати. Після варіння посуд охолоджується.
 3. Потім потрібно розчинити сухий порошок бури в теплій воді. Кристали повинні розчинитися за 20 хв.
 4. На три частини полівінілового спирту береться одна частина розчину бури. Скоро суміш перетвориться в слиз.

Можна підфарбувати Лизуна, додати для запаху ефірне масло. Лізунчік буде довговічним і симпатичним.

інші способи

Зробити Лизуна в домашніх умовах можна ще кількома способами. Вони малозатратних, але отримані іграшки виглядають не дуже красиво і зберігаються недовго. Наприклад, рідкого Лизуна можна виготовити з соди або крохмалю. Він застигне на третій — четвертий день.

А ось без води і клею виконати Лизуна ніяк не вдасться. Потрібен хоча б якийсь один з цих компонентів.Неможливо зробити іграшку-Лизуна з паперу, адже вона не є гнучким. Паперовим може бути хіба що зображення того самого Лизуна з «Мисливців за привидами».

Зате створити Лизуна, який світиться в темряві, кожному цілком під силу. Для цього просто треба додати до звичайного складу флуоресцентну фарбу. Продається вона в магазинах для творчості.