Вироби з паперу!

Хмара тегів плагіна WP Cumulus (російська версія плагіна) вимагає для перегляду Flash Player 9 або вище.

Як зробити лебедя з паперу?

Вміючи створювати з паперу чудові фігурки, можна доставити радість не тільки собі, а й оточуючим. Невеликий аркуш паперу начебто оживає в руках досвідченого майстра і перетворюється в прекрасну квітку (наприклад, троянду) або фігурку тварини (наприклад, лебедя).

Спочатку ми запропонуємо вам простий спосіб створення лебедя з одного квадратного аркуша паперу, а потім створення прекрасного лебедя з безлічі паперових модулів.

Лебідь з паперу (просте орігамі)

  1. Беремо квадратний аркуш паперу (Необхідно взяти квадратний білий аркуш паперу розміром 10 × 10 см. Можна і великих розмірів, але головне, щоб він був квадратним.)

  1. Квадрат ділимо по діагоналі і потім розпрямляє (це потрібно було зробити, щоб була видна діагональна лінія);

  1. До наміченої діагональної лінії підводимо дві нижні сторони;

  1. Перевертаємо фігуру на іншу сторону і підводимо нижні кути до лінії діагоналі;

  1. Отриману заготівлю ділимо навпіл, підвівши нижній кут до верхнього;

  1. Кут загинаємо вниз (розміри довільні). Цей куточок — голова лебедя;

  1. Згинаємо фігурку тепер навпіл від себе;

  1. Піднімаємо шию лебедя вгору, а голову висуваємо вперед;

  1. Далі формує голову лебедя. Внутрішні складочки розгортаються і за наявними допоміжним лініях складаються. Робимо дзьоб — для цього робимо ступінчасту складку. І ось лебідь готовий.

Як зробити лебедя з паперу?

Можна з паперу зробити красивого, різнобарвного лебедя, який для вашого будинку буде гарною прикрасою, а також його можна буде і подарувати кому-небудь. Створення такого лебедя — повністю ручна робота. Робота не складна, але вимагає багато часу, так як фігура складається з великої кількості модулів (елементів), а не з одного квадратного аркуша паперу.

Технологію створення об'ємних паперових фігур з модулів придумали китайці, які перші почали її використовувати. Наша конструкція складається з безлічі модулів (елементів). Спочатку кожен модуль створюється з аркуша паперу, а потім, шляхом вкладання один в одного вони з'єднуються між собою. Щоб створити такого прекрасного паперового лебедя не обов'язково використовувати клей, адже сила тертя не дозволить вироби розпастися, але краще модулі все-таки склеїти — так буде надійніше і такого лебедя стане можливим використовувати як іграшку і не побоюватися, що вона розвалиться на дрібні деталі.

Для такого лебедя з модулів потрібно брати якісний папір, підійде малювання кольорова або офісний папір. Від використання тонкого паперу краще відмовитися.

Як зробити модульного лебедя з паперу?

Далі детальніше ознайомимося зі схемою (технологією) виготовлення даної вироби.

Складається модуль з прямокутника білого або кольорового паперу. Приблизне співвідношення сторін прямокутника має бути 1: 1,5. Отримати необхідні прямокутники можна поділом на рівні частини формату A4. Якщо у аркуша формату A4 коротку і довгу боку розділити на чотири рівні частини і по намічається лініях розрізати, то ви будете мати прямокутники приблизного розміру 53 × 74 мм.

Якщо розділити коротку сторону формату A4 на 4 частини, а довгу на 8 частин, то утворюються прямокутники розмірами 37 × 53 мм.

Модулі також можна складати з половини квадрата, використовуючи блоки для записів, які є серед канцтоварів.

Як зробити трикутний модуль?

1. Прямокутник покладіть до себе зворотною стороною і навпіл зігніть.

2. Зігніть його ще раз навпіл і розігніть, щоб намітилася лінія середини.

3. Краї зігніть до середини (на даному етапі деталь можна перевернути до себе «горою» і з іншого боку краю складати до середини; для себе кожен може знайти найзручніший спосіб).

4. Заготівлю переверніть.

5. Куточки загніть (важливо залишити невеликий зазор між верхнім трикутником і складеним куточком).

6. Краї підніміть вгору.

7. Трикутник складіть.

Ось ви і створили модуль. Він мати 2 кишеньки і 2 куточка.

Як модулі з'єднувати між собою?

Щоб отримувати об'ємні вироби дані модулі можна в один одного вставляти різними способами. Один варіант з'єднання (дивитися на картинці).

Збирання фігури лебедя

Для створення білого лебедя з червоним дзьобом потрібно взяти 1 червоний прямокутник і 458 білих.

Але ми хочемо створити різнобарвного лебедя, тому нам знадобляться наступні модулі:

1. Червоні (1 штука);

3. Помаранчеві — 90;

8. Фіолетові — 19;

Три рожевих модуля розташуємо в такий спосіб.

У дві кишеньки одного модуля вставимо куточки двох інших модулів.

Ще два модуля візьмемо і таким же чином приєднаємо до першої групи. Так вийшло перше кільце, що складається з внутрішнього і зовнішнього ряду. У зовнішнього ряду модулі стоять на довгій стороні. У внутрішнього ряду модулі стоять на короткій стороні.

Складається кожен ряд з 30 модулів. Кільце збирайте по ланцюжку, руками його притримуючи. Кінці ланцюжка замкни останнім модулем.

Третій ряд складається з 30 помаранчевих модулів. Надягають модулі в шаховому порядку.

Четвертий і п'ятий ряди, також складаються з 30 помаранчевих модулів, виконуються аналогічно.

Потім за краю заготовки візьміться пальцями і виконайте рух, як ніби збираєтеся все кільце вивернути навиворіт. Вийти повинна ось така форма. Зверху вона чимось схожа на стадіон.

«Стадіон» зі зворотного боку буде виглядати так:

Шостий ряд складається з 30 модулів жовтого кольору. Одягати їх тепер необхідно зверху. Перевірте, щоб модулі розташовувалися так само, як і в рядах складених раніше.

Починаючи з сьомого ряду робляться крила. Виберіть сторону, де у лебедя стане перебувати голова. Одну пару куточків виберіть (від двох сусідніх модулів). У цьому місці буде кріпитися шия. Вправо і вліво від даної пари куточків зробіть по ряду з 12 модулів жовтого кольору. Тобто сьомий ряд має два проміжки і складається з 24 модулів.

Робіть крила і далі, зменшуючи кожен наступний ряд на один модуль. Восьмий ряд складається з 22 зелених модулів (2 рази по 11); дев'ятий ряд — 20 зелених модулів; десятий ряд — 18 зелених модулів.

Одинадцятий ряд -16 модулів блакитного кольору. Дванадцятий ряд — 14 модулів блакитного кольору.

Тринадцятий ряд — 12 модулів синього кольору. Чотирнадцятий ряд — 10 модулів синього кольору. П'ятнадцятий ряд — 8 модулів синього кольору.

Шістнадцятий ряд — 6 модулів фіолетового кольору. Сімнадцятий ряд — 4 модуля фіолетового кольору. Вісімнадцятий ряд — 2 модуля фіолетового кольору. Ось і готові крила у лебедя. Надайте крил форму, щоб вони знизу були опуклими, а вгорі трохи відгинають.

Хвостик зробіть з п'яти рядів, також зменшуючи модулі в кожному новому ряду на один. На нього піде 12 модулів зеленого кольору і 3 блакитного.

Для створення шиї лебедя заготовки з'єднуються іншим методом. Два куточка одного модуля вставляються в два кишеньки іншого.

До червоного модулю приєднаєте 7 фіолетових. Шиї намагайтеся відразу ж надавати необхідний вигин. Якщо не бажаєте, щоб у лебедя був роздвоєний дзьоб, потрібно куточки червоного модуля склеїти заздалегідь.

Приєднайте до шиї далі 6 синіх, блакитних, зелених і жовтих модулів (всі кольори — по 6 штук). Шиї надайте бажану форму.

Шию зміцните між крилами на двох голках.Додайте за бажанням до поделке бантик і очі.

Підставку зробіть у формі двох кілець, яка складається з 40 і 36 модулів. Модулі з'єднуються таким же способом, як і для шиї.

Кільця, при бажанні, можна склеїти, а також лебедя приклеїти до них.

Ось тепер ваш різнокольоровий, прекрасний лебідь з паперу готовий. Він дивиться дуже витончено, і довгий час буде радувати ваші очі. Про витрачений час на його створення ви не пошкодуєте.

Тепер ви знаєте, як зробити лебедя з паперу.

З цим також переглядають наступні статті:

Залишити коментар

Всі права захищені 2017 Вироби з паперу!. Зробити з паперу своїми руками!