Як побудувати літню кухню на дачі своїми руками: розповімо про все

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Для того щоб в будинку влітку трималася прохолода, на ділянці необхідна літня кухня З настанням літа життя на дачі вирує. Багато переселяються сюди не тільки на вихідні, а й на все літо. У спеку готувати в будинку не хочеться і з'являється спокуса винести готування за межі стаціонарного будинку. І тоді на допомогу приходить літня кухня. Вона може бути з мангалом або без, з плитою, піччю для барбекю і численним кухонним обладнанням. Її будівництво було не дуже уявляє, а проект можна розробити своїми руками.

Види літніх кухонь

Літня кухня літній кухні ворожнечу. Це може бути майже капітальну будівлю, що відрізняється від стаціонарного будинку відсутністю опалення, окрема господарське будова або ж альтанка з мангалом і обладнаним місцем під посуд.

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Стаціонарна літня кухня — будова надійне проти негоди в теплу пору року

Літня кухня може включати в себе:

  • хозблок;
  • окрему кімнату з обідньою зоною і кімнату кухню.

Найпростіша літня кухня складається з однієї кімнати, в якій розташовані місце для приготування їжі, холодильник і обідній стіл. У ряді такий господарський блок може навіть не мати капітальних стін, як таких. Замість цього використовуються бруси-колони, що підтримують дах. Такі літні кухні більше нагадують альтанки з мангалом.

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Кухня — альтанка на заміській ділянці — відмінне місце для відпочинку на свіжому повітрі Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Світлопрозорі елементи покрівлі в літній кухні зроблять її більш світлою

Матеріал виготовлення

Найпростіші літні кухні можна зробити своїми руками з дерев'яного бруса і дощок. В принципі, їх будівництво практично нічим не відрізняється від будівництва сараю на території садового ділянки. І проект їх досить простий.

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Літня кухня з брусів і дощок — найпростіше споруда, яка не складно звести своїми руками Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Літня кухня зі стінами з каменю або цегли відрізняється практичністю, надійністю і довговічністю

Більш капітальні будови можуть бути побудовані з:

Такі будови вже іменуються гордо господарськими будівлями і будуються в єдиному стилі з основним будинком.Вони можуть бути справжньою окрасою ділянки і використовуватися, як гостьовий будиночок з хозблок.

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Літня кухня з комбінованих матеріалів стане яскравою прикрасою вашого ділянки

Над зоною готування, винесеною на вулицю — мангалом — можна облаштувати дах з полікарбонату. Тоді раптово пішов дощ не буде заважати процесу готування і відпочинку.

вибір місця

Якщо планується літня кухня з дерева або цегли з хозблок, то треба вибрати місце на ділянці, де б вона не порушувала загальний ландшафтний дизайн і не уклинювалася в грядки. Оптимально, коли літня кухня розташовується недалеко від будинку. Особливо це важливо, якщо літня кухня являє собою альтанку з мангалом і місцем для відпочинку. В цьому випадку холодильник розташовується в будинку і, отже, за продуктами доведеться ходити туди.

Найоптимальніший проект літньої кухні — споруда з двома суцільними стінами з дерева або цегли, уздовж яких розміщуються полиці, стільниця, піч. Дві інші стіни відкриті, як на веранді. Така будова практично, функціонально і естетично. І матеріалів на його будівництво знадобиться не так багато. Також побудувати його своїми руками буде набагато легше, ніж капітальне будова.

Будівництво фундаменту

Затіявши будівництво своїми руками треба пам'ятати, що в будь-якому випадку не обійтися без побудови фундаменту. Інакше після першої ж зими будова покіс і просяде. Вид фундаменту залежить від проекту будівництва.

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Зведення фундаменту необхідно при будівництві навіть самого простого споруди

Під фундамент треба вирити яму по всьому периметру кухні. Глибина його — 35-50 см. Найкраще заливати стрічковий фундамент. Краї ями зміцнюють опалубкою. Потім на дно опалубки насипають подушку з гравію товщиною 5-10 см. Гравій гарненько ущільнюється. Після цього опалубка заливається бетоном. Для того щоб фундамент був міцним, можна попередньо армувати його. З цією метою в фундамент вставляють металеві прути і лише потім заливають бетон.

Важливо: будівництво літньої кухні можна продовжувати тільки після того, як фундамент остаточно висохне. На це піде 2-4 тижні. Краще не поспішати. Зроби правильно перший етап і тоді в подальшому не доведеться вирішувати питання, що робити з покосившимся будівлею.

Фундамент літньої кухні (відео)

Будівництво стін

Тільки після цього починається будівництво стін своїми руками. Якщо вони будуються з цегли, то укладання їх починають з кута. Кожен шар укладається з рівнем, щоб стіни були рівними. Другий ряд кладеться із зсувом — краю цегли попереднього ряду повинна припадати на середину цегли укладається ряду. Це забезпечує міцність споруди. Надлишки розчину видаляються в ході укладання.

Дві стіни можна скласти з цегли. Замість двох інших стін ставляться вертикально бруси з дерева по кутах і в вигляді колон. Вони будуть одночасно підтримувати дах.

Стільниця, піч, плита

Уздовж капітальних стін робиться стільниця. У неї можна вмонтувати плиту. Точно також можна в якості опор під стільницю використовувати стіну з цегли, яка викладається по тим же самим правилам. Для плити між опорами укладаються сталеві прути. Зверху укладається стільниця, яка повинна бути з жароміцних матеріалів.

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Стіни з каменю або цегли — відмінна опора для майбутньої робочої зони

Піч для барбекю, як правило, купується готова. Це може бути електрична або газова конструкція в залежності від того, що передбачає проект і наскільки дозволяє гаманець.

У літній кухні можна викласти піч. Це може бути мангал, складений з цегли. Або ж більш складна конструкція, що нагадує тиндирі. Піч кладеться з жароміцного цегли. Далеко не завжди можна своїми руками зробити піч. Для цього потрібні певні знання. Цю операцію можна довірити фахівцям.

Пол може бути дерев'яним або викладеним своїми руками з керамограніта. У будь-якому випадку, спочатку необхідно прокласти лаги. І тільки потім поверх них укладається настил з дощок. Пол можна пофарбувати, покрити плиткою — тут вже вирішує смак господарів.

Саме нескладне — зробити своїми руками плоский дах. Каркас даху є балки, що укладаються на стіни. Так як в даній літній кухні двох стін немає, то стіни представляють колони з бруса. Уздовж їх верхнього краю прокладається і закріплюється брус. Уже на нього кладуться балки і кріпиться дах.

В якості покрівельного матеріалу можна використовувати профнастил, гнучку черепицю, металочерепицю.

Будівництво літньої кухні (відео)

висновок

Варіантів, побудувати літню кухню на дачі своїми руками насправді багато.Можна вибрати готовий проект, а можна поступити інакше і розробити його самому. Зроби її з колон з дахом — отримаєш витончену альтанку з піччю, зроби з капітальними стінами — отримаєш багатофункціональну господарську споруду, яку можна буде використовувати навіть для літнього проживання. Принципи будівництва приблизно одні й ті ж. Якщо зробити все акуратно і добротно, то дачні літня кухня своїми руками буде радувати око і прикрашати ділянку.

Літня кухня своїми руками (фото)

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Як зробити просту літню кухню своїми руками фото

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Як зробити просту літню кухню своїми руками фото

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото Як зробити просту літню кухню своїми руками фото

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото

Як зробити просту літню кухню своїми руками фото